وکیل مهریه در شیراز

وکیل مهریه در شیراز

 

مهریه عبارت است از حق مالی که به موجب عقد به زن تعلق می گیرد و عند المطالبه است. منظور از عندالمطالبه این است که زن هر زمان که بخواهد می تواند از شوهر خود درخواست مهریه نماید و شوهر نیز موظف به پرداخت مهریه است. حال ممکن است مسائل و دعاوی مختلفی هنگام مطالبه مهریه در بین زن و شوهر پیش آید که چه تصمیم به طلاق داشته و چه نداشته باشند، وکیل مهریه در شیراز می تواند به راحتی مسائل و مشکلات مربوط به مهریه را برطرف نماید. در زیر لیستی از وکیل مهریه در شیراز را مشاهده می نمایید.


مقالات حقوقی وکیل مهریه در شیراز

وکیل مهریه شیراز

مهریه می تواند سکه ی طلا، وجه نقد و یا هر چیز دیگری باشد. در صورت مطالبه ی مهریه از طرف زن، اگر مرد توانایی مالی برای پرداخت تمام مهریه به صورت یکجا را داشته باشد باید آن را پرداخت کند و در صورتی که از توانایی مالی کافی برخوردار نباشد و به تایید دادگاه می تواند مهریه را به صورت تقسیط بپردازد. وکیل مهریه در شیراز با دانش و اطلاعات کافی در رابطه با قوانین مهریه می تواند راهنما و مشاور و همچنین وکیل بسیار خوبی در دعاوی مربوط به مهریه باشد. مثلا یکی از قوانین مهم در رابطه با مهریه این است که مرد در صورت عدم توانایی می تواند تا 110 سکه را به صورت اقساطی پرداخت کند و اگر توانایی پرداخت اقساطی مهریه را نیز نداشته باشد، زن می تواند حکم جلب و حبس مرد را از دادگاه بگیرد.

بعد از جاری شدن صیغه عقد، زن دارای حق و حقوقی می‌شود که مهمترین آن مهریه است. مهریه را قبل از عقد با توافق زوجین و خانواده‌های آنها مشخص می‌شود. بعد از آن زن هر زمان که بخواهد می‌تواند مهریه را طلب کند و مرد موظف است که آن را پرداخت کند. معمولا مطالبه مهریه در مواقعی که زوجین به طلاق می‌رسند، رخ می‌دهد. اما زن می‌تواند هر زمان که می‌خواهد حتی قبل از طلاق هم آن را بخواهد. در مواقعی که برای شما مشکلی پیش می‌آید، داشتن وکیل مهریه در شیراز لازم است زیرا مانند یک حامی برای شما عمل می‌کند و به روند پرونده شما کمک می‌کند تا در زمان کمتری پرونده شما به اتمام برسد. مهریه انواع مختلفی دارد که دو نوع آن را شناخت بیشتری داریم: مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه.

بهترین وکیل مهریه در شیراز

مهریه عندالمطالبه

مهریه عندالمطالبه در واقع همان مهریه‌ای است که در زمان عقد تعیین می‌شود و پس از جاری شدن صیغه عقد مرد باید آن را به زن بدهد. اگر مرد تمکن مالی داشته باشد باید مهریه عندالمطالبه را به طور کامل به زن بپردازد؛ اما در صورتی که مرد شرایط پرداخت مهریه را نداشته باشد، امکان درخواست پرداخت قسطی مهریه را دارد.

مهریه عندالاستطاعه

در این شرایط پرداخت مهریه مشروط به دارا بودن استطاعت مالی مرد خواهد بود. اگر مرد از استطاعت مالی کافی برای پرداخت مهریه برخوردار باشد می‌تواند آن را بپردازد؛ اما؛ در صورتی که مرد توانایی مالی پرداخت مهریه را نداشته باشد اجباری برای پرداخت مهریه توسط او وجود ندارد. بنابراین، زن نمی‌تواند به خاطر عدم پرداخت مهریه مرد را روانه زندان کند یا او را تحت‌فشار بگذارد.

قوانین مهریه

بهترین وکیل مهریه در شیراز

از وکیلی می توان به عنوان بهترین وکیل مهریه در شیراز یاد کرد که تمام قابلیت ها و دانش و اطلاعات مربوط به مهریه را داشته و و در پرونده ی کاری خود از سابقه و تجربه ی بالایی برخوردار باشد. همچنین مشاوره و راهنمایی دقیق موکل و آگاه ساخت وی از نحوه ی برخورد با موضوع مهریه نیز امر بسیار مهمی در دعاوی مهریه است. معمولا مهریه هنگام طلاق مطالبه می شود اما گاهی نیز ممکن است زن بدون طلاق درخواست مهریه کند و به این منظور نیاز به وکیل مهریه در شیراز داشته باشد.

اگر پیش از رابطه زناشویی همسر خود را طلاق دهم تکلیف مهریه چه میشود؟

هرگاه شوهرقبل ازنزدیکی زن خود را طلاق بدهد ، نصف مهریه به زن تعلق می‌گیرد. بنابراین اگرزوجین بعد ازعقد نکاح و قبل ازرابطه زناشویی طلاق بگیرند زن می تواند نصف مهریه را مطالبه نماید.

مهریه چگونه محاسبه می‌شود؟

امروزه اغلب زوجین سکه یا وجه رایج را به عنوان مهریه تعیین میکنند. اگر مهریه ، سکه طلا باشد ملاک قیمت سکه درزمان پرداخت است نه قیمت سکه درزمانی که مهریه تعیین شده باشد. لذا زوج هرزمان بخواهد مهریه را پرداخت نماید باید به نرخ روزسکه بدهد.اگر مهریه وجه رایج باشد مطابق قانون مهریه متوسط شاخص بها در سال قبل، تقسیم برمتوسط شاخص بها درسال وقوع عقد، ضربدرمهریه مندرج درعقدنامه خواهد شدتوصیه میشود برای راهنمایی بیشتر به وکیل مهریه خوب در شیراز مراجعه کنید تا همه نکات مربوط به مهریه را برای شما توضیح دهد.

برای مهریه شرایطی وجود دارد و دانستن شرایط آن بسیار مهم است در ادامه به آن اشاره میکنیم:

 مهریه باید از اموال و سرمایه مرد تهیه شده باشد و به زن واگذار شود.

هر چیزی از جمله پول، طلا، سکه، زمین، سهام و غیره که ارزش مالی یا اقتصادی داشته باشد، می‌تواند به عنوان مهریه تعیین شود.

مرد می‌تواند چیزی را که خودش مالک آن است را به عنوان مهریه به زن بدهد و در واقع مالکیت آن را به زن منتقل نماید.

در تعیین مهریه باید مقدار، وصف و جنس آن مشخص و معلوم باشد. به عنوان مثال 110 سکه بهار آزادی.

حد و حدود قوانین مهریه

حد و حدود قانونی برای تعیین مهریه

بنابر قوانین جمهوری اسلامی، مطالبه مهریه تا میزان 110 سکه جنبه قانونی دارد.این تعیین محدودیت بابت حمایت از خانواده‌ها در سال 91 به تصویب رسید. البته محدودیت برای تعیین میزان سکه بیشتر وجود ندارد و تنها این قانون، موجب می‌شود که مجازات زندان برای افراد وجود نداشته باشد، ولی برای مهریه بیش از 110 سکه در صورت اثبات توان مالی، باید پرداخت صورت گیرد و به عنوان دین بر گردن مرد است اما اگر مرد ادعا کند که قادر به پرداخت مهریه نیست و بتواند این موضوع را ثابت کند پرداخت مهریه برای او به شکل اقساطی شکل میگیرد.

در صورتی که مرد 110 سکه یا کمتر از این مقدار را پرداخت نکند و اثباتی بر عدم توان پرداخت او نیز وجود نداشته باشد، مجازات حبس برای او در نظر گرفته می‌شود و به زندان می افتد و اگر مرد از پرداخت مهریه سر باز زند و زن بتواند ثابت کند که او اموالی همچون خانه، مغازه، حساب بانکی، خودرو، سهام و … دارد، قانون حکم می‌کند که مرد این موارد را به فروش برساند و با پولش، مازاد مهریه زن را بپردازد.

نکته: در صورتیکه زن فوت کند و مهریه او پرداخت نشده باشد، وارثان او می‌توانند مهریه را طلب کنند.

زن هر زمان که بخواهد می‌تواند برای دریافت مهریه‌اش اقدام کند و باید دادخواستی را به همراه عقدنامه خود به اداره اجرای ثبت و یا دادگاه خانواده ارائه بدهد تا اقدامات لازم انجام شود. جالب است بدانید که زن می‌تواند مرد را بابت پرداخت مهریه ممنوع الخروج کند.

 

 

 

وکیل دعاوی مهریه در شیراز ، وکیل امور مهریه در شیراز ، وکیل برای مهریه در شیراز ، وکیل مهریه خوب در شیراز ، وکیل متخصص مهریه در شیراز ، وکیل مهریه مجرب در شیراز ، وکیل مهریه حرفه ای در شیراز ، وکیل های مهریه در شیراز ، لیست وکیل های مهریه در شیراز ، وکلای مهریه در شیراز ، لیست وکلای مهریه در شیراز ، شماره وکیل مهریه در شیراز ، آدرس وکیل مهریه در شیراز , وکیل مهریه و طلاق در شیراز , وکیل خوب برای مهریه در شیراز , وکیل مهریه ارزان در شیرازوکیل مهریه آنلاین در شیراز