وکیل حقوقی در شیراز

 

همه روزه، در تمامی شهرهای ایران مسائل و مشلات حقوقی بسیاری مطرح خواهد شد. شیراز نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر روز پرونده های حقوقی بسیاری به مراجع قانونی ارائه می‌گردد که باید به همه آن‌ها رسیدگی شود. برای رسیدگی به پرونده های حقوقی دو راه پیش روی شماست. یا باید خودتان به مراجع قانونی مراجعه کنید؛ تمامی استرس ها و فشارهای روانی موجود در مراجع قانونی را به جان بخرید؛ به آزمون و خطا بپردازید و گهگاهی چالش های حقوقی و تخصصی را حل کنید؛ و در نهایت پرونده را با آینده نامعلوم دنبال نمایید.

وکیل-حقوقی-در-شیراز

دعاوی حقوقی به نوعی از دعاوی می‌گویند که دادگاه برای آن مجازاتی تعیین نمی‌کند و محکوم تنها به ایفای حقوق شاکی مکلف می‌شود. .کیل حقوقی درواقع وکیلی است که به واسطه وکالت نامه دادگستری از طرف فردی دیگر متعهد می‌شود تا از حقوق وی دفاع کند و به جای موکل کارهای حقوقی را انجام دهد و در جلسات دادگاه از حقوق فرد دفاع کند. وکیل حقوقی از وکلای پایه یک دادگستری بوده و مجوز این را دارد که انواع پرونده‌های حقوقی را بر عهده گرفته و آنها را حل و فصل نماید.

تفاوت وکیل حقوقی و وکیل کیفری

دعاوی حقوقی با سایر دعاوی کیفری تفاوت دارد. مهمترین تفاوت دعاوی حقوقی با سایر دعاوی دراین است که مستقیما در دادگستری مطرح و رسیدگی می شود و نیازی به حضور متهم و شاکی در دادسرای عمومی و انقلاب ندارد. درخواست حقوقی باید در برگه ای مخصوص بنام دادخواست مطرح می شود ، سپس دعوای حقوقی مستقیم به دادگاه ارجاع می شود.

وکیل حقوقی شیراز

وکلا و مشاوران حقوقی هردو در رشته حقوق تحصیل می‌کنند؛ اما اگر کسی بخواهد وکیل شود باید بعد از اخذ مدرک لیسانس در رشته حقوق، در آزمون وکالت و دوره کارآموزی شرکت کند تا پروانه وکالت کسب کند. اما مشاور یا کارشناس حقوقی نیازی به گذراندن این مراحل ندارند و می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی در سازمان‌ها به‌عنوان مشاور حقوقی فعالیت کنند. یکی از تفاوت‌هایی که شغل وکالت با مشاور حقوقی دارد، این است که وکلا نمی‌توانند در شرکت‌ها و سازمان‌ها، به‌طور رسمی استخدام شوند؛ اما برای مشاور حقوقی این اصل برقرار نیست. اقامه و نحوه طرح دعاوی حقوقی و کیفری باهم متفاوت است و باید در این زمینه از وکیل حقوقی در شیراز یا کارشناس حقوقی مجرب استفاده نمود. چنانچه در ارتباط با موضوعی خاص نیاز به مشاوره حقوقی دارید و یا برای طرح شکایت قصد دارید از وکیل حقوقی خوب در شیراز استفاده کنید.

اما راه دوم مراجعه به وکیل حقوقی شیراز است. با مراجعه به وکیل حقوقی شیراز می‌توانید در ابتدای امر از نتیجه احتمالی پرونده مطلع شوید و بر این اساس تصمیم به پیگیری شکایت خود یا عدم پیگیری آن بگیرید؛ و یا اگر بر علیه شما شکایتی مطرح شده باشد، لازم به مقابله به مثل و یا راه چاره پیچیده تری هست یا خیر؛ همچنین با اعتماد به یک وکیل حقوقی خوب در شیراز، از هر نوع استرس و اضطراب موجود رد فضاهای حقوقی به دور خواهید بود و نیاز به پیگیری شخصی شما برای پرونده نیست؛ همچنین علاوه بر موارد ذکر شده دیگر نیازی نیست با طرف دعوا روبرو شوید مگر در مواقع ضروری!

 


مقالات حقوقی وکیل حقوقی در شیراز

 

بهترین وکیل حقوقی شیراز

مشکلات حقوقی ممکن است برای هر فرد رخ دهد و امری انکارناپذیر است. اما این نحوه برخورد با این مشکلات است که اهمیت دارد و تعیین کننده بسیاری از موارد در آینده خواهد بود. از قدیم گفته‌اند که کار را باید به متخصص سپرد و مسلما مجموع چند عقل و چندین قوه تفکر بر تفکر فردی برتری دارد. بنابراین در روند رسیدگی به مشکلات حقوقی، استفاده از مشاوره و راهنمایی های بهترین وکیل حقوقی شیراز بسیار منطقی است و مقدمه ساز راه حل های تخصصی و راهگشا است.

برای استفاده از مشاوره حقوقی نیاز است به وکیل حقوقی در شیراز مراجعه کنیم. اما مسئله اینجاست که بهترین وکیل حقوقی شیراز کیست؟! چرا که موکل باید بتواند به طور کامل به وکیل خود اعتماد نماید و مسائل را برای او بشکافد و شرح دهد. مجموعه وکیل شیراز به عنوان یکی از معتبرترین مراجع معرفی وکیل در شیراز به شما کمک میکند تا از میان معروف ترین وکلای شیراز، یکی نفر را برگزینید و از طریق راه های ارتباطی مختلف با او در ارتباط باشید. برای دیدن وکلای حقوقی شیراز کافی است به لیست بالا توجه نمایید.

شما پس از بررسی لیست ارائه شده از وکلای حقوقی شیراز در سامانه جامع معرفی وکیل شیراز و دریافت اطلاعات ارتباطی و دسترسی به آن‌ها، باید بتوانید از این وکلا در خصوص پرونده و کشل حقوقی خود، مشاوره دریافت نمایید. بدین صورت که ما بهترین وکیل حقوقی شیراز را فردی می‌دانیم که بتواند مشکل حقوقی شما را بررسی نماید؛ تمامی زوایای آن را برای شما شرح دهد؛ و در نهایت در خصوص روند، گره ها، نکات مثبت و نتیجه احتمالی آن به شما مشاوره حقوقی ارائه کند.

انواع وکالت

وکیل انتخابی

وکیل انتخابی رایج‌ترین نوع وکالت است که در آن افراد حقیقی یا حقوقی، با اختیار خود، یک وکیل دادگستری را انتخاب می‌کنند. در این نوع وکالت، طرفین درباره موضوعاتی مانند میزان حق‌الوکاله، حدود اختیارات وکیل، حق توکیل به غیر و سایر جزئیات به توافق می‌رسند و سپس وکالتنامه و قرارداد حق‌الوکاله را امضا می‌کنند.

وکیل معاضدتی

وکیل معاضدتی نوعی وکالت است که به افرادی اختصاص دارد که توان مالی برای استخدام وکیل دادگستری را ندارند. این افراد می‌توانند از دادگاه یا کانون وکلای دادگستری درخواست وکیل معاضدتی کنند. اگر کمیسیون معاضدت کانون وکلا تشخیص دهد که این افراد توان مالی ندارند، یک وکیل پایه یک دادگستری به آن‌ها معرفی می‌شود. وکیل معاضدتی مجاز به دریافت حق‌الوکاله یا حق مشاوره از این موکلان نیست.

وکیل تسخیری

وکیل تسخیری در پرونده‌های کیفری با جرائم و مجازات‌های سنگین کاربرد دارد. این نوع وکیل برای جرائمی تعیین می‌شود که ممکن است با مجازات‌هایی مانند اعدام، حبس ابد، قطع عضو، یا مصادره کل اموال همراه باشد. در صورتی که متهم این‌گونه جرائم خود اقدام به انتخاب وکیل نکند، دادگاه بر اساس قوانین، یک وکیل تسخیری برای دفاع از حقوق متهم تعیین می‌کند، حتی اگر متهم توان مالی برای استخدام وکیل داشته باشد.

وکیل اتفاقی

بر اساس ماده ۲ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵، افرادی که دارای دانش حقوقی هستند ولی شغل اصلی‌شان وکالت نیست، می‌توانند برای خویشاوندان سببی یا نسبی خود تا درجه دوم از طبقه سوم، سه بار در سال مجوز وکالت اتفاقی دریافت کنند. البته این نوع وکالت شرایط خاصی دارد که در اینجا به‌طور مختصر توضیح داده شد.

وکیل حقوقی در چه زمینه هایی مشاوره می دهد؟

وکیل حقوقی می تواند در همه مسائل های حقوقی مشاوره دهد. البته عنوان مسائل حقوقی یک موضوع کلی است و بهتر این است که وکیل در بعضی از موضوعات حقوقی که تخصص دارد مشاوره دهد. بدین معنی که بعضی وکلا در زمینه ی تجاری تخصص دارند که موکل با توجه به نوع تخصص آن ها به ایشان مراجعه می کند. اما در ایران به شکل رسمی واداری نظام تخصصی برای وکلا منظور نشده است.

وکیل حقوقی خوب در شیراز

وکیل حقوقی خوب در شیراز وکیلی است که تمام آنچه که برای گرفتن حق موکل خود نیاز است، واقف باشد و تمامی امور را به انجام برساند. وکیل حقوقی خوب در شیراز می تواند هم پرونده افراد یعنی اشخاص حقیقی و هم پرونده شرکت ها یعنی اشخاص حقوقی را قبول کرده و مورد بررسی قرار دهد. توجه داشته باشید که وکیل حقوقی با وکیل کیفری تفاوت داشته به این دلیل که وکیل حقوقی، در حقوق مدنی افراد و وکیل کیفری در مسائل مربوط به نظم جامعه را تخصص دارد.

وکیل حقوقی خوب در شیراز فردی است که بتواند به شما در تمامی زمینه های حقوقی مشاوره ارائه دهد. در واقع شما باید بتوانید با هر نوع دسترسی که به این وکیل پیدا می‌کنید، در اولین گام یک تحلیل صحیح از پرونده و مشکل حقوقی خود از او بشنوید و در گام دوم نیز در خصوص روند و نتیجه احتمالی پرونده، مشاوره حقوقی خوبی از او دریافت کنید. برای آسودگی خیال شما، فهرستی از وکیل حقوقی خوب در شیراز تهیه کرده‌ایم که تمامس اطلاعات وکلای حقوقی شیراز که مورد تایید وکیل شیراز قرار گرفته‌اند را می‌توانید در آن پیدا کنید.

بهترین-وکیل-حقوقی-در-شیراز

 

وکیل دعاوی حقوقی در شیراز

وکیل حقوقی در شیراز با توجه به موضوع حقوقی که از موکل خود اختیار گرفته است، باید به حل و فصل مشکلات موکل بپردازد؛ اما برای این که رسیئگی به پرونده حقوقی و مشکل شما به درستی صورت بپذیرد، وکیل امور حقوقی شیراز باید ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی داشته باشد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از داشتن تحصیلات آکادمیک در زمینه حقوق، دانش و تخصص کافی در زمینه حل مشکلات حقوقی، تجربیات کافی در زمینه حل مسائل حقوقی و برطرف سازی چالش های حاصل در روند رسیدگی به پرونده حقوقی و غیره. وکلای معرفی شده در بخش وکیل دعاوی حقوقی در شیراز، همگی دارای ویژگی های مطرح شده هستند و مورد تایید مجموعه قرار دارند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید از میان این وکلا فردی را برگزینید و برای حل مشکلات حقوقی خود به او اعتماد کنید.

وکیل-حقوقی-خوب-در-شیراز

وکیل امور حقوقی شیراز

یک وکیل حقوقی در شیراز باید خصوصیات و ویژگی هایی داشته باشد تا شما به راحتی بتوانید به او اعتماد کنید و پرونده خود را در اختیار او بگذارید و در تمامی مراحل و روند پرونده به راهنمایی های او بپردازید و یا اینکه خیالتان آسوده باشد که او به شخصا در روند حل پرونده قرار دارد. این اطمینان زمانی در شما شکل می‌گیرد که این وکیل امور حقوقی در شیراز از سوی یکی از افراد مورد اعتمادتان معرفی شده باشد؛ به جلسه مشاوره با او رفته باشید و او را از جوانب مختلف سنجیده باشید؛ وکیل معروفی باشد؛ و یا یک مرجع آنلاین معرفی وکیل مانند وکیل شیراز او را به شما معرفی کرده باشد. برای اطمینان از اینکه وکیل حقوقی خود را به درستی انتخاب کرده‌اید، در ادامه برخی از ویژگی های مورد نیاز وکیل امور حقوقی شیراز را برای شما آورده‌ایم.

1. دانش حقوقی کامل و به‌روز

2. اخلاق حرفه‌ای و رازداری

3. صداقت و رعایت جانب انصاف

4. توانمندی در زمینه شیوایی بیان، زبان بدن و تحمل روحی

5. متخصص و باتجربه

و ...

 

کلام آخر

اما اگر بخواهند به صورت تخصصی و دقیق تر به موضوعی بپردازند تصمیم می گیرند به عنوان مثال فقط در حوزه دعاوی ملکی یا دعاوی خانواده، کیفری و … فعالیت کنند. این موضوع کاملا به وکیل بستگی دارد حتی می تواند در تمامی زمینه ها فعالیت داشته باشد. چنان چه به وکیل نیاز دارید می توانید از میان وکلای معرفی شده در این مقاله انتخاب کنید.

 

 

مشاور حقوقی شیراز ، بهترین مشاور حقوقی در شیراز ، وکلای حقوقی در شیراز ، لیست وکلای حقوقی در شیراز ، وکیل متخصص حقوقی در شیراز , وکیل دادگستری در شیرازوکیل حقوقی ارزان در شیراز وکیل حقوقی آنلاین در شیراز