وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

 

بدون شک این سوال برای شما نیز پیش آمده است که آیا بعد از طلاق نام همسر نیز از شناسنامه حذف می شود یا خیر؟ پاسخ این است که در برخی موارد امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجو دارد و در بعضی موارد خیر. قوانین و مقررات مختلفی برای حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد و حتی این موضوع برای برخی افراد به قدری اهمیت دارد که به وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز رجوع می کنند؛ چرا که با بودن اسم همسر سابق در شناسنامه ممکن است خاطرات تلخ و شیرینی برای فرد زنده شده و در عذاب باشد. بنابراین در این مطلب به معرفی وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز پرداخته ایم.


مقالات حقوقی وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

به طور معمول در دو مورد می توان اقدام به حذف نام همسر از شناسنامه نمود. اول طلاق در دوران عقد و قبل از رابطه جنسی است که فرد با در دست داشتن گواهی پزشکی قانونی و یا حکم دادگاه می تواند به ثبت احوال مراجعه کرده و تقاضای صدور شناسنامه المثنی کند که در آن نام همسر حذف گردد. دوم ازدواج مجدد با ثبت رسمی بعد از طلاق است که در این مورد نیز فرد می تواند با در دست داشتن مدارک ازدواج دوم به ثبت احوال مراجعه نموده و حذف نام همسر سابق از شناسنامه را تقاضا کند. اما به جز این دو مورد کار کمی سخت شده و نیاز به انتخاب وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز می باشد.

 

وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

مدارکی که وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز نیاز دارد شامل دو قطعه عکس، دادنامه طلاق، رونوشت یا اصل طلاق نامه، اصل شناسنامه، اصل کارت ملی و گواهی پزشکی قانونی می باشد. پروسه حذف نام همسر از شناسنامه نیز حدودا دو هفته تا یک ماه زمان می برد. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا در صورت فوت همسر و داشتن فرزند نیز می توان اقدام به حذف نام همسر از شناسنامه نمود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز مشورت کنید.

دلایل حذف نام همسر سابق از شناسنامه

سال‌های قبل هیچ یک از زوجین نمی‌توانستند بعد از طلاق یا فوت همسر، نام او را از شناسنامه خود حذف کنند. اما در قانون جدید اگر شرایط قانونی را داشته باشید می توانید اقدام به حذف نام همسر از شناسنامه کنید. بر اساس قانون ۳۳ ثبت احوال در شرایطی زن یا مرد می‌تواند نام همسر را از شناسنامه خود خارج کند که از همسر خود طلاق گرفته باشد یا همسرش فوت کرده باشد.

حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره به چه صورت است؟

حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره در صورتی امکان پذیر است که زن بدون داشتن رابطه ای زناشویی از همسر خود جدا شده باشد. زنی که بدون رابطه جنسی از همسر خود طلاق گرفته باشد می تواند با در دست داشتن نامه یا گواهی پزشکی قانونی جهت تغییر و تعویض شناسنامه به  ادارات ثبت احوال یا دفتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و نسبت به حذف اسم همسر سابق خود از شناسنامه اقدام کند.

حذف نام همسر در دوران عقد به چه صورت است؟

حذف نام همسر در دوران عقد در صورتی امکان پذیر است که طرفین رابطه جنسی نداشته باشند و گواهی اثبات آن را داشته باشند در این صورت رای دادگاه خانواده مبنی بر حذف نام همسر از شناسنامه می باشد.

حذف نام همسر از شناسنامه در صورت داشتن فرزند به چه صورت است؟

داشتن فرزند نمی‌تواند پس از مرگ همسر یا طلاق مانع از خارج کردن نام همسر از شناسنامه شود. به بیان دیگر اگر زن و مرد دارای فرزند مشترک باشند و به دلایل  مختلف طلاق گرفته باشند یا یکی از آنها فوت کرده باشد. طرف مقابل می تواند پس از ازدواج مجدد و درج نام همسر جدید در شناسنامه اقدام به خارج کردن نام همسر سابق خود از شناسنامه کند و بر اساس قوانین جاری هیچ منعی برای این کار وجود ندارد. اما اسم پدر و مادر در شناسنامه فرزندان و متقابلاً اسم فرزندان در شناسنامه پدر و مادر باقی می‌ماند و حتی در صورت خارج کردن اسم همسر از شناسنامه قانون اجازه حذف اسم فرزند از شناسنامه پدر و مادر را به هیچکس نمی‌دهد و پس از حذف نام همسر از شناسنامه کماکان اسم فرزندان در شناسنامه طرفین باقی می‌ماند.

بهترین وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز

بهترین وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز وکیلی است که با تمام قوانین و مقررات در این مورد آشنا باشد. همانطور که پیش تر گفتیم مهم ترین شرط برای حذف نام همسر از شناسنامه، باکره بودن زن است و فقط در صورتی این شرط نادیده گرفته می شود که فرد اقدام به ازدواج مجدد نماید. پیشنهاد می کنیم حتما این مورد را به بهترین وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز که در لیست بالا معرفی شده اند، بسپارید. اگر به دنبال وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در تهران هستید پیشنهاد میکنم به سایت وکلا سر بزنید.

 

 

 

وکیل جهت حذف نام همسر از شناسنامه ، وکیل متخصص حذف نام همسر از شناسنامه ، وکیل دعاوی حذف نام همسر از شناسنامه ، وکیل حرفه ای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، وکیل با تجربه حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، شماره وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، آدرس وکیل حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، وکیل های حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، لیست وکیل های حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، بهترین وکیل های حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، وکلای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، لیست وکلای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز ، بهترین وکلای حذف نام همسر از شناسنامه در شیراز , وکیل حذف نام همسر از شناسنامه ارزان در شیراز , وکیل حذف نام همسر از شناسنامه رایگان در شیراز , وکیل حذف نام همسر از شناسنامه آنلاین در شیراز