قوانین مربوط به آدم ربایی

یکی از موارد هراس انگیز و ترسناک برای هر کسی دزدین او یا به اصطلاح آدم ربایی می باشد. انتقال یک یا چند فرد از مکانی به مکان دیگر برخلاف اراده آنان، را آدم ربایی می نامند. البته نکته مهم این است که ربودن فرد بر اساسس نقشه یا نیرنگ یا خدعه یا دروغ باشد. در تعریفی دیگر برای آدم ربایی آمده است: انتقال یک شخص بدون رضایت او از محلی به محل دیگر به وسیله زور، تهدید یا فریفتن. در ادامه این مطلب از وبسایت وکیل شیراز، به توضیح این موضوع می پردازیم.

تعریف دقیق آدم ربایی 
معنی آدم ربایی، سلب آزادی تن می باشد؛ بایستی در وهله اول معنی آزاد تن را بدانیم . آزادی تن اینگونه تعریف شده است: «آزادی بدنی هر شخص به گونه ای که قادر باشد از هر نقطه کشور به نقطه دیگر آن، مسافرت کرده یا نفل مکان کند یا از کشورش خارج شود یا برگردد. بنابراین آدم ربایی به معنای سلب آزادی تن دیگری بدون رضایت او و با قصد نامشروع، از راه جابجائی از محلی به محل دیگر می باشد.

 

 

آشنایی با اقسام آدم ربایی

به آدم ربایی جرم مرکب و یا دروغین نیز می گویند. غالبا آدم ربایی ها با زور همراه هستند. متهم به روش ها مختلفی می تواند زور خود را اعمال کند از جمله: تهدید با اسلحه یا به زور سوار خودرو شخصی کردن و یا از عمد و با نقشه قبلی کسی را گول زدن که فرد با خواست خود به خانه مجرم برود یا ماشین سوار شود.

وقتی صحبت از آدم ربایی می شود، عموما به این فکر می کنیم:  مجرم در قبال آزادی فرد، پول درخواست می کند. درخواست پول غالبا از سمت مجرم مطرح می شود. در جریان آدم ربایی، در صورت وارد شدن هرگونه آسیب به شخص، علاوه بر مجازات اصلی آدم ربایی، مجازات آسیب هم به آن اضافه می شود.

 

در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر، می توانید با سایت وکیل شیراز، در ارتباط باشید.

فعال در زمینه : بدون دسته بندی
لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
شرح کوتاه موضوع یا نظر شما