اقدامات بعد از سرقت خودرو

 

 

متاسفانه یکی از جرایمی که این روزها بسیار زیاد به چشم می خورد، سرقت خودرو است. دلیل آن نیز گران شدن این وسیله است که سارقان را ترغیب به دزدیدن آن می کند. البته ممکن است بعضی از سارقین به دزدیدن وسایلی از داخل خودرو بسنده کنند.

سرقت خودرو یکی از مسائلی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. اما بسیاری از افراد نمی دانند هنگام برخورد با این موضوع چه کنند. شما باید بلافاصله بعد از به سرقت رفتن خودرو، اقداماتی انجام دهید تا در مراحل قانونی بعدی جهت پیدا شدن سارق، دچار مشکل نشوید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از وبسایت وکیل شیراز به بررسی اقدامات بعد از سرقت خودرو بپردازیم.

 

اقدامات بعد از سرقت خودرو

 

تماس با پلیس 110

چه خودرو و چه وسایل درون آن به سرقت رفته باشند، اولین و تنها اقدامی که باید انجام دهید، تماس با پلیس 110 است. پلیس گزارشی از سرقت خودرو تهیه کرده و به شما تحویل می دهد که باید به کلانتری محل سرقت خودرو مراجعه کرده و سرقت را گزارش دهید. سپس 24 ساعت مهلت دارید تا مدارک خود و خودرو را به کلانتری تحویل دهید. در این صورت سرقت خودرو در سیستم کل کشور ثبت می شود.

توجه داشته باشید که حتما بلافاصله پس از سرقت خودرو با پلیس تماس بگیرید. چرا که اگر فرد سارق با خودروی شما مرتکب جرمی شود، این جرم گریبان شما را گرفته و در دردسر بزرگتری می افتید. اما در صورتی که سرقت را گزارش کنید، این مشکلات به وجود نخواهد آمد. همچنین با انجام این کار از خارج شدن خودرو از شهر جلوگیری می شود.

 

اقدامات کشف پرونده سرقت خودرو

بعد از این که گزارش سرقت خودروی خود را در کلانتری ثبت کردید، مراحل تحقیق و تجسس برای کشف این پرونده توسط کلانتری به کمک آگاهی آغاز می شود. آگاهی در این مرحله، اقدامات زیر را انجام می دهد:

  • اعلام شماره پلاک خودرو سرقت شده به تمامی مراکز پلیس
  • بررسی دوربینهای مداربسته ی اطراف محل سرقت خودرو
  • بررسی جریمه های راهنمایی و رانندگی
  • مراجعه به اوراق چی های خودرو

 

اطلاع سرقت خودرو به شرکت بیمه

در صورتی که خودروی شما بیمه بدنه دارد و از پوشش سرقت برخوردار است، باید موضوع سرقت را به اطلاع شرکت بیمه برسانید. در شرکت بیمه، پرونده تامین خسارت شما تشکیل شده و با توجه پوشش بیمه، اقدامات لازم برای پرداخت خسارت به شما انجام خواهد شد. به این منظور باید مدارک مربوط به سرقت خودرو از جمله گزارش را به همراه داشته باشید.

 

فراموش نکنید که در وبسایت وکیل شیراز می توانید بهترین وکلا در موارد حقوقی متعدد را بیابید. برای مشاهده لیست وکیل سرقت در شیراز کلیک کنید.

 

 

 

فعال در زمینه : بدون دسته بندی
لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
شرح کوتاه موضوع یا نظر شما