تجاوز به عنف و مجازات آن

 

 

تجاوز به عنف به معنای رابطه نامشروع بین زن مردی است که مرد به اجبار و زور اقدام به این عمل کرده. در تجاوز به عنف نه تنها از نظر روحی روانی و جسمی به فرد مورد تجاور آسیب می رسد بلکه، امنیت عمومی  و آرامش جامعه را خدشه دار می کند. تعرض و تجاوز به حق و حقوق، اموال و دارایی ها و... جرم محسوب می شود. جسم هر شخص نیز متعلق به اوست پس هرگونه تعرض و تجاوزی به آن نیز جرم محسوب می شود. بعد اتفاق افتادن این حادثه سعی کنید به مکان امنی بروید و با یک وکیل تجاوز به عنف در شیراز تماس بگیرید تا به شما بهترین مشاوره را ارائه دهد.

 

تجاوز به عنف و مجازات آن

 

اثبات تجاوز چگونه است؟

متاسفانه شرایط اثبات تجاوز به عنف در قوانین کشور ما بسیار سخت است. در شرایط اثبات وجود 4 شاهد مرد عادل و علم قاضی آمده که عمده تجاوزات در خفا انجام شده و شاهدی وجود ندارد. مگر آن که فرد متجاوز اقرار به انجام شدن تجاوز کند که باز هم این مورد بسیار نادر است و افراد منکر این عمل می شوند.

برای اثبات از طریق پزشکی قانونی باید حداکثر 24 تا 48 ساعت بعد از وقوع تجاوز مراجعه کنید تا آثار جرم پاک نشود. از حمام کردن و شستشوی بدن و نیز مسواک زدن بپرهیزید. لباس هایی که هنگام تجاوز به تن داشتید را در کیسه نگهدارید.

اگر فرد متجاوز آشنا بود، نام تمام افرادی را که شما را با هم دیده اند یاداشت کنید و آدرس و ساعت مکان های را که قبل از تجاوز به آن جا رفته اید را در بیاورید. تمام پیام ها و تماس هایتان را با فرد متجاوز نگهدارید و از آن ها چند نسخه کپی داشته باشید.

 

مجازات تجاور به عنف چیست؟

مجازات این عمل قبیح در ماده 224 قانون مجازات اسلامی آمده و طبق آن مجازات تجاوز به عنف، اعدام زنایی، بدون در نظر گرفتن اینکه فرد متجاوز جوان است یا خیر و یا محصن است یا خیر، می باشد.

اگر به زنی که باکره نباشد تجاوز شود، متجاوز باید مهرالمثل را که مبلغ تعیین شده دادگاه است بپردازد و اگر فرد مورد تجاوز باکره باشد بجز مجازات و پرداخت مهرالمثل، زانی باید دیه بکارت از بین رفته را نیز بپردازد.

 

 

 

فعال در زمینه : بدون دسته بندی
لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
شرح کوتاه موضوع یا نظر شما