وکیل سفته در شیراز

 

در واقع سفته نوعی تعهد است و شخصی که به شخص دیگری سفته می دهد، متعهد می شود که در آینده مبلغ مشخصی را به وی پرداخت کند. برای اطمینان از اعتبار سفته باید آن را از بانک ملی تهیه کرد. سفته با اهداف مختلفی از قبیل پرداخت وام، انجام ضمانت، مطالبه دین و پرداخت های غیر نقدی مورد استفاده قرار می گیرد. اما ممکن است بسیاری از افراد در وصول سفته نیز مانند وصول چک یا وجه نقد با مشکلات زیادی روبرو باشند. وکیل سفته در شیراز با اطلاع از قوانین و مقررات حقوقی مربوط به سفته می تواند راهنمایی برای وصول سفته باشد. لیست وکلای سفته در شیراز را در زیر مشاهده می نمایید.


مقالات حقوقی وکیل سفته در شیراز

وکیل سفته شیراز

می توان گفت بیشترین کاربردی که سفته دارد، برای ضمانت است. به این معنی که سفته ضمانتی برای انجام تعهدات و حسن انجام کار است چه در بازار و تجارت و چه در کار و استخدام. این سفته برای پرداخت نیست و فقط در صورتی نیاز به پرداخت پیدا می کند که کارفرما ثابت کند به تعهدات مورد نظر انجام نشده است. اما وکیل سفته در شیراز برای سفته هایی که هدف آن وصول و پرداخت وجه است، از 2 راه می تواند به وصول سفته موکل خود اقدام نماید. اول از طریق اجرای اسناد رسمی به معنی توقیف اموال صادر کننده سفته و دوم از طریق مراجع قضایی دادگستری. دریافت کننده سفته نیز در صورت عدم پرداخت مبلغ سفته در تاریخ مقرر توسط صادر کننده، تا 10 روز فرصت دارد که سفته را واخواست کند.

 

وکیل برای سفته در شیراز

نکته مهمی که در صدور سفته باید مد نظر قرار داد پشت نویسی یا ظهرنویسی سفته است. در مواردی از جمله ضمانت، وکالت و انتقال سفته باید به پشت نویسی آن پرداخت. بر خلاف عدم وصول چک، عدم وصول سفته جرم نیست و مجازات کیفری در پی ندارد. اما بهتر است هنگام نوشتن سفته با وکیل سفته در شیراز مشورت کنید تا از هرگونه مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری شود. مثلا یکی از توصیه های وکیل سفته در شیراز در رابطه با سفته ضمانت این است که سفته تاریخ نداشته باشد و عبارت بابت ضمانت و حسن انجام کار قید شود. همچنین باید یک کپی از سفته پر شده داشته باشید و به امضای کارفرما برسانید.

 

 

 

بهترین وکیل سفته در شیراز , وکیل خوب برای سفته در شیراز , وکیل متخصص سفته در شیراز , وکیل وصول سفته در شیراز , وکیل سفته خوب در شیراز , وکیل سفته باتجربه در شیراز , وکیل سفته حرفه ای در شیراز , وکیل سفته مجرب در شیراز , وکیل امور سفته در شیراز , وکیل دعاوی سفته در شیراز , شماره وکیل سفته در شیراز , آدرس وکیل سفته در شیراز  , وکیل های سفته در شیراز , لیست وکیل های سفته در شیراز , بهترین وکیل های سفته در شیراز , وکلای سفته در شیراز , لیست وکلای سفته در شیراز , بهترین وکلای سفته در شیراز , وکیل سفته ارزان در شیراز , وکیل سفته رایگان در شیراز , وکیل سفته آنلاین در شیراز