وکیل زمین در شیراز

وکیل زمین در شیراز

 

وبسایت وکیل شیراز در این بخش به معرفی وکیل زمین در شیراز پرداخته؛ چرا که دعاوی زمین از جمله دعاوی حقوقی است که پرونده های زیادی را در مراجع قضایی به خود اختصاص داده است. در قانون، زمین جزو اموال غیر منقول محسوب شده و جزو امور حقوقی می باشد. از جمله دعاوی زمین که نیاز به وکیل زمین دارد می توان دعاوی مربوط به تنظیم سند رسمی، خلع بد، فسخ معامله، زمین مشاع، تصرف عدوانی، زمین خواری و ... را نام برد. به دلیل اینکه قوانین و مقررات حقوقی زمین بسیار زیاد و پیچیده است، توصیه وبسایت وکیل شیراز، انتخاب وکیل زمین در شیراز در امور زمین چه خرید و چه انتقال آن می باشد. لیست بهترین وکلای زمین در شیراز را در زیر مشاهده می کنید.


مقالات حقوقی وکیل زمین در شیراز

وکیل زمین کشاورزی در شیراز

یکی از موضوعات مربوط به زمین که بیشترین دعاوی را دارد، دعوا بر سر زمین های کشاورزی است. طبق گفته وکیل زمین در شیراز برای پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری در معامله زمین، نکات مهمی در خرید و فروش آن وجود دارد که عبارتند از:

  • احراز هویت فردی و و گواهی اثبات مالکیت فروشنده زمین کشاورزی
  • مهر و امضای قولنامه زمین کشاورزی توسط دهیاری و اعضای شورای روستا
  • استعلام از اداره کشاورزی مبنی بر مصادره ای نبودن زمین کشاورزی و نداشتن مشکلات حقوقی دیگر
  • استعلام از اداره منابع طبیعی مبنی بر مرتع نبودن، دولتی نبودن، حریم جنگل نبودن و نداشتن سایر مشکلات منابع طبیعی

 

وکیل زمین شهری در شیراز

یکی دیگر از دعاوی مربوط به زمین که افراد زیادی را درگیر می کند، دعاوی مربوط به زمین شهری است که به این منظور به وکیل زمین در شیراز مراجعه می کنند. منظور از زمین شهری، زمین هایی در شهرها یا شهرک هاست که در حوزه استحفاظی و محدوده قانونی آن ها قرار گرفته باشد. انواع زمین شهری را می توان به زمین موات، زمین بایر و زمین دایر تقسیم بندی کرد که هر کدام نیز قوانین حقوقی مخصوص به خود را دارند. جهت هر گونه اقدام در رابطه با زمین شهری با وکیل زمین در شیراز مشورت کنید.

 

وکیل زمین خواری در شیراز

زمین خواری از جمله دیگر دعاوی حقوقی زمین است و به معنی تصرف غیر قانونی اراضی شخصی و دولتی می باشد. از جمله مواردی که در جرم زمین خواری ممکن است پیش بیاید، جعل اسناد و مدارک، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، تصرف غیر مجاز و غیر قانونی، نقل و انتقال غیر قانونی زمین و ... است. قانون برای زمین خواری مجازات تعیین کرده اما حدود این مجازات مشخص نیست. برای برخورداری از راهنمایی های وکیل زمین در شیراز در رابطه با جرم زمین خواری با ایشان در تماس باشید.

 

 

 

وکیل زمین موات در شیراز ، وکیل زمین شیراز ، بهترین وکیل زمین در شیراز ، وکیل زمین خوب در شیراز ، وکیل زمین مجرب در شیراز ، وکیل زمین حرفه ای در شیراز ، وکیل زمین با تجربه در شیراز ، شماره وکیل زمین در شیراز ، آدرس وکیل زمین در شیراز ، وکیل های زمین در شیراز ، لیست وکیل های زمین در شیراز ، وکلای زمین در شیراز ، لیست وکلای زمین در شیراز ، بهترین وکلای زمین در شیراز ، لیست بهترین وکلای زمین در شیراز ، لیست بهترین وکیل های زمین در شیراز ، وکیل امور زمین در شیراز ، وکیل دعاوی زمین در شیراز ، وکیل متخصص زمین در شیراز ، وکیل برای زمین در شیراز , وکیل زمین وقفی در شیراز , وکیل زمین ارزان در شیراز , وکیل زمین رایگان در شیراز