وکیل خلع ید در شیراز

وکیل خلع ید در شیراز

 

 

آیا تا به حال با این موضوع مواجه شده اید که شخصی به صورت غیر قانونی اموال شما چه اموال منقول و چه اموال غیر منقول را تصاحب و تصرف کرده باشد؟ این موضوع را در قانون ایران با عنوان خلع ید می شناسند و می توان از این طریق آن را پیگیری و متصرف را مجازات کرد. این دعوا که به عنوان دعوای خلع ید شناخته می شود، در دادگاه های حقوقی قابل طرح است. اگر درگیر چنین پرونده ای هستید، پیشنهاد می کنیم موضوع را با مشورت وکیل خلع ید در شیراز که اسامی آن ها را در زیر از سایت وکیل شیراز می بینید، دنبال کنید تا بهتر و سریع تر نتیجه بگیرید.

 

 


مقالات حقوقی وکیل خلع ید در شیراز

بهترین وکیل خلع ید در شیراز

خلع ید را به عنوان غصب نیز می شناسند. همچنین از دعوای خلع ید به عنوان دعوای رفع تصرف عدوانی یا تخلیه ید نیز نام می برند. در قوانین حقوقی ایران دقیقا عبارت "خلع ید" تعریف نشده اما می توان گفت منظور از آن تصرف غاصبانه است. تعریف آن در قانون به شکل زیر آمده است:

«غصب استیلا بر حق غیر است به نحو عدوان»

 

وکیل تخلیه ملک در شیراز

اگر بخواهیم خلع ید را به صورت ساده تعریف کنیم باید بگوییم هنگامی که ملکی توسط شخص دیگری غیر از مالک تصرف شده باشد و مالک نسبت به این تصرف یا ادامه ی آن رضایت نداشته باشد، می تواند تقاضای تخلیه ملک را به دادگاه ارائه دهد. بنابراین منظور از خلع ید همان تخلیه ملک می باشد. مالک با طرح این دعوا از ماجع قضایی درخواست می کند تا متصرف را از ملک او اخراج کنند.

 

وکیل خلع ید ملک در شیراز

طبق گفته ی وکیل خلع ید در شیراز، برای اینکه این دعوا به نتیجه برسد باید سه شرط مهم داشته باشد که عبارتند از:

  1. مالک بودن خواهان
  2. تصرف خوانده
  3. غیر قانونی یا غصبی بودن تصرف

لازم به ذکر است که این دعوا را فقط برای اموال غیر منقول می توان طرح کرد.

 

 

 

 

 

وکیل برای خلع ید در شیراز , وکیل آنلاین خلع ید در شیراز , هزینه وکیل برای خلع ید در شیراز , وکیل امور خلع ید در شیراز , وکیل خلع ید شیراز , وکیل دعاوی خلع ید در شیراز , وکیل خلع ید خوب در شیراز , وکیل خلع ید با تجربه در شیراز , وکیل خلع ید مجرب در شیراز , وکیل خلع ید حرفه ای در شیراز , وکیل متخصص خلع ید در شیراز , وکیل های خلع ید در شیراز , لیست وکیل های خلع ید در شیرازبهترین وکیل های خلع ید در شیراز , وکلای خلع ید در شیراز , بهترین وکلای خلع ید در شیراز , لیست وکلای خلع ید در شیراز , شماره وکیل خلع ید در شیراز , آدرس وکیل خلع ید در شیراز , وکیل خلع ید ارزان در شیراز , وکیل خلع ید رایگان در شیراز , وکیل خلع ید آنلاین در شیراز