وکیل تقسیم ترکه در شیراز

وکیل تقسیم ترکه در شیراز

 

 

ترکه در لغت به معنای ارث است و منظور از آن اموالی است که بعد از فوت یک فرد از وی به جا می ماند. این ارث باید بین وراث متوفی بر اساس قانون تقسیم شوند. البته قبل از آن باید دیون های وی پرداخت گردد و بعد از آن هر چه باقی ماند قابل تقسیم است. ترکه هم اموال منقول و هم اموال غیر منقول متوفی را شامل می شود. و حتی علاوه بر آن ها حقوق مالی را نیز در بر می گیرد. اما بسیار اتفاق افتاده که در تقسیم ترکیه بین وراث مشکلات و اختلافات زیادی به وجود آمده است. به همین دلیل تصمیمی گرفتیم در این مقاله از وبسایت وکیل شیراز به معرفی وکیل تقسیم ترکه در شیراز بپردازیم که اسامی آن ها را در زیر می بینید.

 

 


مقالات حقوقی وکیل تقسیم ترکه در شیراز

بهترین وکیل تقسیم ترکه در شیراز

نکته ی قابل توجه در تقسیم ترکه این است که هم شامل دارایی ها و هم بدهی های فرد متوفی می شود. بنابراین وکیل باید این موضوع را در نظر گرفته و به مراجعین خود اطلاع دهد. وارث و یا وراث فرد متوفی می توانند از دادگاه درخواست تقسیم ترکیه و دریافت سهم کنند. برای این کار اول باید انحصار وراثت صورت بگیرد.  سپس به همراه مدارک زیر به دادگاه مراجعه شود:

  • درخواست تقسیم ترکه به همراه مشخصات درخواست ‌‌دهنده
  • گواهی انحصار وراثت
  • صورت اموال در صورت عدم تحریر

همچنین قبل از تقسیم ترکه، باید مهر و موم انجام شود. این کار به منظور مشخص شدن وضعیت مالی متوفی و حفظ حقوق وراث، موصی له و طلب ‌کاران است.

 

هزینه وکیل برای تقسیم ترکه در شیراز

افراد زیادی این موضوع را با سهم الارث اشتباه می گیرند. اما باید بگوییم که این دو با یکدیگر متفاوت هستند. چرا که ترکه به تمام دارایی ها و بدهی هایی یک فرد فوت شده گفته می شود. اما سهم الارث سهم و مالی است که وارث فرد فوت شده از اموال وی به دست می آورد.

اگر یکی از وراث محجور باشد، قیم و یا ولی او می تواند درخواست تقسیم ترکه را به دادگاه تسلیم کند. البته بهتر است قبل از درخواست تقسیم ترکه، درخواست تحریر ترکه انجام شود. نحوه ی تقسیم ترکه با توجه به این که بین وراث توافق وجود داشته باشید یا خیر، متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه وکیل تقسیم ترکیه در شیراز با ما در ارتباط باشید.

 

 

وکیل برای تقسیم ترکه در شیراز , وکیل آنلاین تقسیم ترکه در شیراز , هزینه وکیل برای تقسیم ترکه در شیراز , وکیل امور تقسیم ترکه در شیراز , وکیل تقسیم ترکه شیراز , وکیل دعاوی تقسیم ترکه در شیراز , وکیل تقسیم ترکه خوب در شیراز , وکیل تقسیم ترکه با تجربه در شیراز , وکیل تقسیم ترکه مجرب در شیراز , وکیل تقسیم ترکه حرفه ای در شیراز , وکیل متخصص تقسیم ترکه در شیراز , وکیل های تقسیم ترکه در شیراز , لیست وکیل های تقسیم ترکه در شیراز ,  بهترین وکیل های تقسیم ترکه در شیراز , وکلای تقسیم ترکه در شیراز , بهترین وکلای تقسیم ترکه در شیراز , لیست وکلای تقسیم ترکه در شیراز , شماره وکیل تقسیم ترکه در شیراز , آدرس وکیل تقسیم ترکه در شیراز , وکیل تقسیم ترکه ارزان در شیراز , وکیل تقسیم ترکه رایگان در شیراز , وکیل تقسیم ترکه آنلاین در شیراز