وکیل استرداد جهیزیه در شیراز

وکیل استرداد جهیزیه در شیراز

 

 

در قانون ایران تعریف دقیقی از جهیزیه یا جهاز وجود ندارد. اما می توان آن را اینگونه تعریف کرد: اموال منقولی که زن در هنگام ازدواج از طرف خانواده ی خود به منزل همسر می برد. البته در قانون وظیفه ی تهیه ی جهیزیه بر عهده ی مرد است و جزو نفقه ی زن محسوب می شود، اما در عرف و فرهنگ جامعه جا افتاده که زن آن را تهیه کند. معمولا هنگامی که بین زن و شوهر اختلافی رخ می دهد و تصمیم به جدایی می گیرند، زن می خواهد جهیزیه ای که آورده را به منزل پدر خود برگرداند. این موضوع به عنوان استرداد جهیزیه شناخته می شود. اگر درگیر چنین پرونده ی حقوقی هستید، می توانید توسط وکیل استرداد جهیزیه در شیراز که در زیر می بینید، پرونده ی خود را دنبال کنید.

 

 


مقالات حقوقی وکیل استرداد جهیزیه در شیراز

وکیل برای استرداد جهیزیه در شیراز

استرداد جهیزیه را می توان به صورت توافقی انجام داد که نیازی به مراجه به دادگاه ندارد. اما اگر مرد به استرداد جهیزیه رضایت نهد، زن می تواند از طریق اقامه دعوا در دادگاه آن را درخواست نماید. در اولین قدم برای استرداد جهیزیه باید دادخواست تنظیم نمایید.

تنظیم دادخواست با مراجعه به دادگاه و تکمیل فرم مربوط به آن انجام می شود. در این دادخواست باید اطلاعات خواهان، اطلاعات خوانده، خواسته به طور مختصر، دلایل و منضمات اثبات کننده و شرح خواسته را بنویسید. اگر وکیل استرداد جهیزیه در شیراز دارید، وی می تواند به وکالت از شما تنظیم دادخواست و مراحل دیگر را انجام دهد.

 

بهترین وکیل استرداد جهیزیه در شیراز

برای استرداد جهیزیه نیاز به مدارک خاصی دارید. این مدارک به شرح زیر می باشند:

  • اصل سند ازدواج یا کپی برابر اصل آن
  • مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه
  • استشهادیه مبنی بر لیست اموال زن
  • لیست جهیزیه یا سیاهه جهیزیه

 

اگر می خواهید با بهترین وکیل شیراز در زمینه ی استرداد جهیزیه مشورت کنید، می توانید وکلای بالای صفحه را بررسی نمایید. این وکلا دارای پرونده های موفق زیادی در این زمینه هستند که قادر خواهند بود پرونده ی شما را نیز به نتیجه ی موفقی برسانند.

 

 

وکیل امور استرداد جهیزیه در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه شیراز , وکیل دعاوی استرداد جهیزیه در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه خوب در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه با تجربه در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه مجرب در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه حرفه ای در شیراز , وکیل متخصص استرداد جهیزیه در شیراز , وکیل های استرداد جهیزیه در شیراز , لیست وکیل های استرداد جهیزیه در شیرازبهترین وکیل های استرداد جهیزیه در شیراز , وکلای استرداد جهیزیه در شیراز , بهترین وکلای استرداد جهیزیه در شیراز , لیست وکلای استرداد جهیزیه در شیراز , شماره وکیل استرداد جهیزیه در شیراز , آدرس وکیل استرداد جهیزیه در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه ارزان در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه رایگان در شیراز , وکیل استرداد جهیزیه آنلاین در شیراز